Gimnazijos 80 metų jubiliejaus akimirkos

Gegužės 23 d. Prezidento Kazio Griniaus gimnazijoje vyko 80-mečio šventė „Kartų dialogas“, subūrusi mokinius, alumnus, mokytojus, darbuotojus ir gausų būrį svečių.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje. Vėliau gimnazijos kieme buvo pasodintas simbolinis 80-mečio ąžuolas bei įkasta laiko kapsulė ateities kartoms.

Susirinkusiuosius sveikino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, Irena Raulinaitienė.

„Būsimoms gimnazijos kartoms noriu palinkėti puoselėti tradicijas ir vertybes, mokėti jas derinti su modernėjančiu pasauliu. O svarbiausia – kurti ir stiprinti ryšį tarp skirtingų gimnazijos kartų, drauge kuriant gimnazijos ateitį. Visiems linkiu gražios šventės, gerų emocijų ir įsimintinų akimirkų“, – linkėjo I. Raulinaitienė.

Jubiliejaus dalyvius pasveikino ir Kazlų Rūdos savivaldybės meras, gimnazijos 49-osios laidos abiturientas Mantas Varaška. Kalbėdamas apie laiko kapsulės prasmę, meras kvietė pagalvoti apie ateitį ir tai, ką kiekvienas norėtų atsinešti po 20 metų vėl sugrįžęs į gimnaziją.

„Kiekvienam linkiu jau šiandien pagalvoti, ką po 20 metų norėtumėte pasiekti ir atsinešti į šią vietą. Aš savo svajonę jau turiu – po 20 metų ateiti čia, atvažiuoti dviračiu, sportuoti, padaryti mankštą ir mesti iššūkį vienam kitam abiturientui. Ir esu tikras, kad man pavyks“, – kalbėjo M. Varaška.

Šventinėje programoje pasirodė įvairių kartų gimnazijos bendruomenės nariai – lopšelio-darželio „Pušelė“ ugdytiniai, Kazlų Rūdos pradinės mokyklos skyriaus mokiniai, Prano Dovydaičio progimnazijos skyriaus mokiniai, gimnazistai, alumnų ansamblis bei liaudiškų šokių kolektyvas „Gūsis“.

Didelio dėmesio sulaukė jubiliejinės erdvės ir kūrybiniai projektai: atnaujintas centrinės sienos pano, kompozicija „Istorija, sujungianti kartas ir kūrybą“, interaktyvus Pasaulio žemėlapis „Kalbanti siena“, istorinė ekspozicija „Prisiminimų klasė“ bei mokinių ir alumnų kūrybinių darbų paroda.

Dėkojame pagrindiniam šventės rėmėjui – Kazlų Rūdos savivaldybei.

Ačiū rėmėjams: Kazlų Rūdos garbės piliečių titulą pelniusiai, su gimnazijos istorija glaudžiai susijusiai Mėdžių šeimai, gimnazijos alumnų įkurtoms ir valdomoms įmonėms – Ginto Mocevičiaus firmai „Ginalas“, UAB „Mega Auto“, reklamos produktų kūrimo ir gamybos įmonei „INK IDEA“, saldžiomis dovanomis pasirūpinusiam „Senamiesčio šakotynui“.

Dėkojame partneriams – Kazlų Rūdos kultūros centrui ir Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešajai bibliotekai.

Dėkojame šventės rekvizitus ruošusiems alumnams Adomui Markevičiui ir Sandrai Atkočiūtei, o už pagalbą puošiant gimnazijos erdves – menininkei Jolantai Vizbaras.

Už nuotraukas dėkojame Ingai Žilionytei-Žūkienei.

Ačiū šventės vedėjams, atlikėjams, meno kolektyvams, mokiniams, alumnams, mokytojams, darbuotojams ir visai bendruomenei, kuri savo darbu, idėjomis, laiku ir buvimu kūrė šią ypatingą šventę. Jūsų dėka gimnazijos 80-metis tapo prasmingu kartų susitikimu, kupinu bendrystės, prisiminimų ir gražių emocijų.

Renginį koordinavo Odeta Pučinskienė.

Skip to content