Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija

Adresas: Atgimimo g. 1, LT-69415 Kazlų Rūda
Įmonės kodas: 190398583
Tel.: (8 343) 68029
El. p.:

Mokslo, verslo ir savivaldos sinergijos kuriamos Inžinerijos eksperimentinės klasės – augantis projektas regionų jaunimo ir pačių regionų ateičiai

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) jau keletą metų yra kuriamos inžinerijos, gamtos mokslų, verslumo, ekologijos  eksperimentinės klasės, kurių veiklose dalyvauja  net kelių šalies rajonų aukštesniųjų klasių moksleiviai. Šis unikalus projektas akivaizdžiai paneigia mitą, kad dabartiniams jaunuoliams niekas nėra įdomu. Šiuo atveju bendradarbiaujant vietos savivaldybėms, vietos verslo atstovams, švietimo įstaigoms ir edukacinį turinį sukūrusiai VDU ŽŪA akademinei bendruomenei, moksleivius siekiama paskatinti įgyti inžinerinį, gamtos mokslų, verslo, ekologijos išsilavinimą bei grįžti kurti pridėtinę vertę regionuose. Ir tai vyksta sėkmingai jau keletą metų – susidomėjimas klasės veiklomis tarp moksleivių auga, jų  nusiteikimas studijuoti tampa vis labiau motyvuotas. Pats projektas kilo iš Rokiškio rajono, kuriame Rokiškio verslo klubo iniciatyva buvo įsteigta pirmoji Lietuvoje tokia eksperimentinė klasė ir jau išsiplėtė į Biržus, Joniškį, Pasvalį, Plungę.

Šiuo metu planuojama projektą įgyvendinti ir Kazlų Rūdos savivaldybėje. Kazlų Rūdos Pedagoginės psichologinės tarnybos karjeros specialistė Agnė Amalienė, inicijuota savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto vedėjos Inos Živatkauskienės, pakvietė projekto iniciatorius,  VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto Mechanikos, energetikos ir biotechnologijų inžinerijos katedros docentą dr. Joną Čėsną bei profesorių dr. Vytenį Jankauską,  pristatyti projektą Kazlų Rūdos savivaldybės švietimo bendruomenei. Pasidalinti gerąja patirtimi, kaip pavyko įgyvendinti ir išplėtoti projektą, atvyko ir Rokiškio verslo klubo prezidentas, agroverslo įmonės „Ivabaltė“ gen. direktorius Irmantas Tarvydas. Vykdant projektą inžinerinės, gamtos mokslų, verslumo, ekologijos krypties užsiėmimai vyktų kiek kitokiu, moduliniu principu, integruojant užsiėmimus į pamokų tvarkaraštį.

Tik susivienijus savivaldai ir verslui bus pasiektas bendras tikslas.