Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija

Adresas: Atgimimo g. 1, LT-69415 Kazlų Rūda
Įmonės kodas: 190398583

Gimnazijoje lankėsi poetas Antanas A. Jonynas

2014 m. vasario 10 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnaziją aplankė lietuvių poetas, vertėjas ir redaktorius Antanas A. Jonynas. Susitikimą organizavo Lietuvos meno kūrėjų asociacija (LMKA), nuo 2011 metų gyvendinanti iš Europos socialinio fondo lėšų finansuojamą projektą „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“, į kurį dalyvauti 2013 m. atrinkta buvo ir Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija.

Susitikimo metu rašytojas 3-4 klasių mokiniams pasakojo apie asmeninę patirtį gyvenant poeto gyvenimą, atviravo apie tėvo Antano Jonyno įtaką pasirinktam kūrybiniam keliui, atskleidė savo požiūrį į kitus lietuvių rašytojus, kurie, jo manymu, tekstų profesionalumu ir jausmingumu neatsilieka nuo kitų garsių Europos poetų.

Pasibaigus susitikimui skirtam laikui, poetas noriai leidosi į pokalbius su mokiniais, turinčiais klausimų. Teigė, kad laikas mokykloje jam buvo malonus, netgi prabėgo pernelyg greitai. Gimnazijos mokinius sužavėjo poeto paprastumas ir kuklumas, atviras ir nuoširdus bendravimas.

Antanas A. Jonynas paliko gimnazistus prasminguose apmąstymuose ir su nauja kultūrine patirtimi.

Viktorija Pečiulytė

4a gimnazijos klasės mokinė