Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija

Adresas: Atgimimo g. 1, LT-69415 Kazlų Rūda
Įmonės kodas: 190398583

Pilietinė akcija “Atmink”

Sovietų vykdyti masiniai trėmimai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos yra tarp liūdniausių įvykių Baltijos šalių istorijoje.

Vienas iš didžiausių trėmimų buvo vykdomas 1949-ųjų kovo pabaigoje. Sovietų Sąjungos saugumo tarnybos pradėjo operaciją kodiniu pavadinimu „Priboj“(„Bangų mūša“), kurios metu iš trijų Baltijos šalių buvo ištremta apie 94 tūkstančiai žmonių. Istorikai šią Baltijos valstybių žmonių tragediją vadina kovo trėmimais. Šios operacijos metu iš Lietuvos buvo ištremta daugiau nei 30 000 Lietuvos gyventojų, kurių daugumą sudarė moterys ir vaikai.

Šią skaudžią tautos istorijos datą prie tremtinių paminklo Kazlų Rūdoje paminėjo mūsų gimnazijos 2 klasių mokiniai, kartu su istorijos mokytoja Vaida Juškiene .

Gimnazistai prie paminklo uždegė atminimo žvakutes, padėjo savo rankomis padarytą taikos balandį, tylos minute pagerbė visų tremtinių atminimą, pasakojo kaip buvo ruošiamasi trėmimui, kaip jis buvo vykdomas.Akciją baigėme visi kartu sudainavę dainą „Oi neverk motušėle…“

Povilas Dabrila

2d klasė