Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyrius Prano Dovydaičio progimnazija

Adresas: M. Valančiaus g. 1, Kazlų Rūda
Tel.: (8 343) 95284
El. p.:

TŪM stažuotė „Vadovų, pavaduotojų, klasių vadovų, mokytojų, švietimo pagalbos specialistų, dalyko mokytojų taip pat srities veiklų koordinatorių stažuotės Lietuvos ir užsienio švietimo įstaigose, demonstruojančiose gerus pasiekimus lyderystės, įtraukiojo ugdymo, kultūros ugdymo ir STEAM ugdymo srityje“

Kazlų Rūdos komanda dalyvavo TŪM stažuotėje „Vadovų, pavaduotojų, klasių vadovų, mokytojų, švietimo pagalbos specialistų, dalyko mokytojų taip pat srities veiklų koordinatorių stažuotės Lietuvos ir užsienio švietimo įstaigose, demonstruojančiose gerus pasiekimus lyderystės, įtraukiojo ugdymo, kultūros ugdymo ir STEAM ugdymo srityje“, kurios veiklos vyko Estijoje Tartu mieste ir Lietuvoje – Vilniaus mieste.

 • TŪM stažuotės Estijoje metu vykome į Estijos nacionalinį muziejų kuriame susipažinome su estų ir kitų finougrų tautų kultūros, etnografijos ir liaudies menu.
 • Vykome į mokslo populiarinimo centrą “Ahha”. Vieninteliame tokio tipo centre Baltijos šalyse susipažinome su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu.
 • TŪM komanda lankėsi darželyje, kuriame susipažinometame su įstaigos valdymo modeliu, ugdomųjų veiklų planavimu, Estijos švietimo sistema, įtraukiojo ugdymo galimybėmis bei jų gerąja patirtimi.
 • Tartu universiteto Edukologijos institute  susipažinome su Estijos švietimo sistema, pedagogų ruošimo specifika bei jų patirtimi.
 • Apsilankėme jaukiame Viljandi miestelyje ir Tartu universiteto Viljandi kultūros akademijoje. Dalyvės apžvelgė ir išbandė daugybę priemonių, kuriomis gali pasinaudoti studentai,  plėtodami savo idėjas, vizijas ir meną.
 • TŪM stažuotės Vilniuje metu atvyko į Labirintas Mokymosi ypatumų centras, kuriame susipažinome su kompleksine, holistiniu požiūriu ir moksliniais tyrimais paremtais metodais ir programomis, kurios padeda vaikams pagerinti jų kognityvinius, akademinius ir socialinius įgūdžius ne tik vaikams su specifiniais mokymosi sutrikimais bet jų tėvams ir netgi specialistams.
 • Aplankėme pradinę mokyklą „Žiburys“, kurioje pasidalino gerąja patirtimi įtraukiojo ugdymo srityje.
 • VGTU inžinerijos licėjų, kuriame susipažinome su STEAM ugdymo niuansais, direktorė dr. Lina Bagdžiūnaitė- Litvinaitienė ir jos pavaduotoja Ernesta Smalinskė pristatė savo patirtį, kurios metu dėmesys buvo skiriamos metodinės medžiagos, skirtos STEAM ir verslumo integravimo ugdymo procese, rengimui bei metodinės bazės sukūrimui.
 • MO muziejuje dalyvavome edukacijoje „Atrask parodos DNR“.
 • Edukacinėje programoje Istorijų namuose „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“ mokėmės atpažinti dezinformaciją.
 • Karalienės Mortos mokykloje sėmėmės patirties.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra