Prano Dovydaičio progimnazijos naujienos

Konkursas „Aš mažiukas, bet labai galingas vandens lašiukas“

Siekiant paminėti Pasaulinę vandens dieną, Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo konkursą „Aš mažiukas, bet labai galingas vandens lašiukas“. Reikėjo parašyti  eilėraščius, panaudojant žodžius: vanduo, sveikata, gyvybė, energija, lašelis. 5-6 klasių mokinių kategorijoje I vietą iškovojo Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijos  6b klasės mokinys Domas Pauliukonis.

Talentų diena 2022

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijoje po daugiau nei dvejų metų pertraukos surengta Talentų diena 2022. Šios integruoto turinio dienos metu mokiniai rungėsi sportinėse smiginio, tritaškių, baudų mėtymo, tinklinio, komandinėse ėjimo apie mokyklą varžybose, patikrino savo žinias dalykų Kahoot žaidimuose, dalyvavo II užsienio kalbos (rusų, vokiečių) dailyraščio konkurse.

Skaityti plačiau

Integruota gamtos ir žmogaus pamoka „Mokslo sąsaja su praktika“

Š. m. gegužės 6 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijos 5 klasių mokiniai dalyvavo atvirų durų dienoje, skirtoje  Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dienai paminėti. Integruotą  gamtos ir žmogaus pamoka „Mokslo sąsaja su praktika. Gaisrininko apranga“ skirta gilinti mokinių  žinias medžiagų savybių  panaudojimo srityje. Atvirų durų dienoje dalyvavo Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Kazlų Rūdos komandoje.

ATSARGIAI ERKĖS

Daugelis erkių rūšių platina infekcines ligas. Erkės savo seilėse ar žarnyne gali turėti bakterijų arba virusų, kuriuos, siurbdamos kraują, perneša į žmogaus organizmą. Dažniausiai registruojamos erkių platinamos ligos – erkinis encefalitas bei Laimo liga.

Žmonės erkių platinamomis ligomis suserga, įkandus infekuotai erkei. Erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ir maistui vartojant nepasterizuotą ožkų ir karvių pieną. Erkės dažniausiai įsisiurbia į kaklą, paausius, kirkšnis, pažastis, kojų ar rankų lenkimo sritį.

Edukacinė  8 klasių mokinių išvyka į bunkerį

Gegužės 11d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijos 8 klasių  mokiniams  edukacinę pažintinę  išvyką – integruotą  rusų kalbos ir etikos pamoką netradicinėje aplinkoje  organizavo mokytojos Danguolė Botyriūtė ir  Nijolė Gelgotienė. Ši pamoka vyko požeminiame sovietiniame  bunkeryje Kazlų Rūdos miške.

Atostogas praleidome bendrystėje

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijos bendruomenė  pavasario atostogų metu  dalyvavo įvairiuose prasminguose renginiuose.

Balandžio 16- ąją, Didįjį šeštadienį, Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje  mokinių, mokytojų ir tėvų atstovai dalyvavo Švč. Sakramento adoracijoje, meldėsi kartu. Tikybos mokytoja Jolita Paužienė taip pat  supažindino mokinius su Didžiojo šeštadienio tradicijomis.