Prano Dovydaičio progimnazijos naujienos

Integruota gamtos ir žmogaus pamoka „Mokslo sąsaja su praktika“

Š. m. gegužės 6 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijos 5 klasių mokiniai dalyvavo atvirų durų dienoje, skirtoje  Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dienai paminėti. Integruotą  gamtos ir žmogaus pamoka „Mokslo sąsaja su praktika. Gaisrininko apranga“ skirta gilinti mokinių  žinias medžiagų savybių  panaudojimo srityje. Atvirų durų dienoje dalyvavo Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Kazlų Rūdos komandoje.

ATSARGIAI ERKĖS

Daugelis erkių rūšių platina infekcines ligas. Erkės savo seilėse ar žarnyne gali turėti bakterijų arba virusų, kuriuos, siurbdamos kraują, perneša į žmogaus organizmą. Dažniausiai registruojamos erkių platinamos ligos – erkinis encefalitas bei Laimo liga.

Žmonės erkių platinamomis ligomis suserga, įkandus infekuotai erkei. Erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ir maistui vartojant nepasterizuotą ožkų ir karvių pieną. Erkės dažniausiai įsisiurbia į kaklą, paausius, kirkšnis, pažastis, kojų ar rankų lenkimo sritį.

Edukacinė  8 klasių mokinių išvyka į bunkerį

Gegužės 11d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijos 8 klasių  mokiniams  edukacinę pažintinę  išvyką – integruotą  rusų kalbos ir etikos pamoką netradicinėje aplinkoje  organizavo mokytojos Danguolė Botyriūtė ir  Nijolė Gelgotienė. Ši pamoka vyko požeminiame sovietiniame  bunkeryje Kazlų Rūdos miške.

Atostogas praleidome bendrystėje

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijos bendruomenė  pavasario atostogų metu  dalyvavo įvairiuose prasminguose renginiuose.

Balandžio 16- ąją, Didįjį šeštadienį, Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje  mokinių, mokytojų ir tėvų atstovai dalyvavo Švč. Sakramento adoracijoje, meldėsi kartu. Tikybos mokytoja Jolita Paužienė taip pat  supažindino mokinius su Didžiojo šeštadienio tradicijomis.

Skaityti plačiau

Paroda „Tai bent margučiai“

Š. m. balandžio 13 – gegužės 13 dienomis Prano Dovydaičio progimnazijos vestibiulyje eksponuojama rankdarbių būrelio „Kraitė“ 5-8 kl. mokinių floristinių darbų paroda „Tai bent margučiai“. Trylika mergaičių dirbo penkiose grupėse. Jos susipažino su augalų komponavimo principais ir darbui tinkančiais augalais, mokėsi dirbti su karštais klijais, pačios kūrė floristinius ornamentus. Sukurtais margučiais džiaugiasi darbų autorės ir mokyklos bendruomenė.
„Kraitės“ vadovė Jūratė Banionienė

Velykiniai vainikėliai

Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio progimnazijos 6b klasės mokinės Kamėja Akelaitytė, Emilija Jurkšaitė, Ina Tubavičiūtė ir 7b klasės mokinės Barbora Bieliauskaitė, Jogailė Banionytė, Miglė Kazakevičiūtė gamino  floristinius velykinius vainikėlius, kurie eksponuojami Kazlų Rūdos Kultūros centro organizuojamoje parodoje „Velykinis vainikas“ miesto skvero kupole. Kviečiame apžiūrėti parodą.
Technologijų mokytoja  Jūratė Banionienė