Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyrius Prano Dovydaičio progimnazija

Adresas: M. Valančiaus g. 1, Kazlų Rūda
Tel.: (8 343) 95284
El. p.:

,,Šok į tėvų klumpes“

,,Šok į tėvų klumpes“ – tai nacionalinė profesinio veiklinimo iniciatyva, gyvuojanti jau beveik dešimtmetį ir skirta 1–12 klasių mokiniams. Pagrindinis jos tikslas – pasitelkus mokinių tėvus, globėjus, artimuosius, suteikti mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti jų karjeros kompetencijas, supažindinti su artimųjų profesijomis ir fizinėmis darbo vietomis.

Paraginti karjeros specialistės Agnės Amalienės Prano Dovydaičio progimnazijos 5-8 klasių mokiniai birželio 4 dieną „Šoko į tėvų klumpes 2024“. Mokiniai džiaugėsi, galėdami pamatyti skirtingas darbo vietas, susipažinti, kokių profesijų yra Kazlų Rūdos mieste. Taip pat įsivertino, kokias kompetencijas reikia ugdytis norint tapti geru darbuotoju. Mokiniams tai buvo labai naudinga patirtis, buvo aplankyta net 8 skirtingos įmonės/įstaigos.

Profesinis veiklinimas yra neatsiejama bendrojo ugdymo mokyklų ugdymo karjerai proceso dalis, kuri mokiniams padeda: tyrinėti profesijų ypatumus, aktyviai pažinti įvairias darbo galimybes, ugdytis karjeros kompetencijas, pažinti save, savo aplinką, darbo rinką, planuoti būsimą karjerą, ugdyti profesinę motyvaciją.

Vizitų metu mokiniai susipažino su trenerio, vadybininko, siuvėjo-sukirpėjo, inžinieriaus, operatoriaus, policijos pareigūno, kriminalisto, krautuvų vairuotojo, vilkikų ir pavojingų krovinių vairuotojo, meninių akcentų keramiko, menų vadovo, bibliotekininko profesijomis bei dalyvavo jų veiklose.

Labai norime padėkoti įmonėms/įstaigoms, kurios prisidėjo prie šios iniciatyvos:

Ginalas STIHL – Mockevičiaus firma „Ginalas“, UAB „Sparta Textile“ siuvykla, ARV-Auto – UAB „Arv –Auto“,

Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Kazlų Rūdos Policija – Kazlų Rūdos policijos komisariatas, Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokykla – Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos keramikos studija, Kazlų Rūdos Jaunimo erdvė, Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka, Kazlų Rūdos sporto centras.

Vaikams geriausia mokytis iš mus įkvepiančių – dažniausiai jais yra tėvai, kuriais labiausiai mokiniai ir žavisi, seka ir nori būti tokie pat…