Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyrius Prano Dovydaičio progimnazija

Adresas: M. Valančiaus g. 1, Kazlų Rūda
Tel.: (8 343) 95284
El. p.:

Projektas „Laimingasis medis“

Spalio mėnesį progimnazijoje vyko integruoto turinio etikos, dailės, technologijų, gamtos ir žmogaus projektas „Laimingasis medis“. Jį iniciavo 6b klasės mokiniai, etikos pamokose svarstę, ką reiškia būti atsakingu žmogumi, kodėl būtina suvokti gamtos išsaugojimo ir artimos aplinkos puoselėjimo svarbą.

Progimnazijos mokiniai, dar spalio pradžioje išrinkę progimnazijos Laimingąjį medį – dvišakį kaštoną, labai nudžiugo, kai sužinojo, kad spalio 20 d. ir Basanavičynės kaštonas tapo Lietuvos metų medžiu.

Projekto dalyviai, Mokytojų dienos šventės organizatoriai, pakvietė mokytojus pasvarstyti tema „Laimingas medis – laimingas mokytojas – laimingas mokinys“.

Technologijų pamokose mokiniai sukūrė lauko instaliaciją „Laimingasis medis“, kurios pagrindinė idėja – priminti mums, kad gamta stebi mus, o mes stebime ją.

Etikos pamokose 5 – 8 kl. mokiniai grupėse svarstė, ko galėtų prašyti medžiai, kaip turėtume jais rūpintis. Geriausios grupių mintys sugulė į „10 medžio prašymų“, iškabintų prie Laimingojo medžio.

Gamtos ir žmogaus pamokose 6 kl. mokiniai tyrinėjo skirtingų žemynų medžius, jų teikiamą naudą, iškilusias grėsmes „Žemės plaučiams“, kūrė pateiktis.

Dailės pamokose 6-8 kl. mokiniai piešė medžius. Nuotaikinga piešinių paroda „Laimingų medžių alėja“ papuošė I aukšto sienas. Artėjant Moliūgynui vestibiulį nušvietė ir linksmųjų moliūgėlių šypsenos, o prie Laimingojo medžio išsirikiavo mokinių išmoningai išskaptuoti moliūgai.

Projektas „Laimingasis medis“ ne tik paskatino mokinius prisiimti atsakomybę už gamtą, už savo aplinkos saugojimą, bet ir ugdė kūrybiškumą, saviraišką, aktyvino bendravimą ir bendradarbiavimą.

Projekto vadovai Nijolė Gelgotienė, Jūratė Banionienė, Rasa Žemaitienė, Rimantas Janušauskas

https://www.facebook.com/100057555276614/videos/1002329071072296?locale=lt_LT