Dalyvavome  Pranciškoniško prakartėlių konkurso 2022 finale

Sausio 8-ąją Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijos gausus mokinių ir mokytojų būrys vyko į Vilnių dalyvauti Pranciškoniško prakartėlių konkurso 2022 finalo apdovanojimuose. Šiais metais, po II turo Kaune, į finalinį etapą pateko net 11 mūsų mokinių prakartėlių. Renginys prasidėjo šv. Mišiomis Bernardinų bažnyčioje. Šv. mišios paliko gilų įspūdį pranciškonišku paprastumu, nuostabiomis giesmėmis, šiltu parapijiečių, vienuolių pranciškonų  bendravimu. Po šv. Mišių įvyko Pranciškoniško prakartėlių konkurso 2022 finalo apdovanojimai. Mes, Kazlų Rūdos atstovai, sulaukėme labai daug padėkos žodžių, plojimų už aktyvų kasmetinį dalyvavimą šiame konkurse. Ypač džiugu, kad net dvi mūsų mokinės tapo pagrindinių nominacijų nugalėtojomis.

Autentiškiausios prakartėlės nominacija įteikta Rūtai  Stankevičiūtei iš 5b kl.  Gražiausios kompozicijos prakartėlės nominacija – 5c kl. mokinei Melitai Čiupkevičiūtei. Mergaitės apdovanotos padėkos raštais ir vertingomis dovanomis. Po renginio buvome pakviesti kartu su Bernardinų parapijiečiais valgyti sekmadieninės sriubos, kurią kiekvieną sekmadienį verda vis kita bažnyčios bendruomenės grupelė. Šį kartą sriubą virė bėgikai (parapijiečiai, kurie kartu rytais bėgioja). Sriuba buvo labai skani, nuostabu ją buvo valgyti kiemelyje su nuoširdžiais, kaip brangiausią svečią tave priimančiais  žmonėmis. O po to dar laukė mokiniams paruoštas saldus stalas! Konkurso finalo dalyviai nusifotografavo prie savo prakartėlių ir jomis nešini patraukė į šventinį Vilniaus senamiestį. Keliavome puošniausiomis gatvėmis, fotografavomės įspūdingiausiose vietose, aplankėme gražiąją Vilniaus eglę. Tie, kurie dar nebuvo matę Kauno gražuolės eglutės, turėjo galimybę ir ja pasigrožėti. Kelionė namo neprailgo, nes mokiniai šauniai pristatinėjo  jiems dar kelionės pradžioje įteiktas užduotis, dalinosi įspūdžiais, džiaugėsi pasiektais laimėjimais.

Progimnazijos konkurso organizatorės Jolita Paužienė ir Nijolė Gelgotienė