Švenčiame Kovo  11-ąją

Kazlų  Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus  Prano Dovydaičio progimnazijos bendruomenė  Kovo 11-ąją minėjo netradiciškai – organizavo įvairių mokomųjų dalykų šventinę integruotą pamoką „Dainuojame Lietuvą, laisvę ir taiką“. Šis Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginys vyko mokyklos kieme. Šiam šventiniams renginiui buvo atsakingai ir kūrybingai  ruošiamasi: visų klasių mokiniai mokėsi dainuoti pasirinktą lietuvių liaudies ar šiuolaikinę populiarią dainą, ruošėsi klasės pasirodymui spalvingą atributiką.

Dalis mokinių, technologijų pamokose išmokę makrame  techniką, šventės metu pynė Lietuvos ir Ukrainos vėliavas., kiti rašė asmeninius ar klasės linkėjimus Tėvynei Lietuvai ir už savo žemę bei taiką kovojančiai Ukrainai. Mėgstantys piešti mokiniai ant mokyklos tvoros parengė miesto gyventojams spalvingą piešinių parodą „Mėlyna geltona“. Visus sujaudino šventės metu paleistos  dainos apie Ukrainą ukrainiečių ir  rusų kalba. Džiugu, kad mokiniai labai aktyviai ir nuotaikingai dalyvavo šventinėje integruotoje pamokoje. Pritarė kitų klasių dainuojantiems mokiniams. Šventės pabaigoje aštuntokams  pradėjus dainuoti lietuvių liaudies dainą „Ant kalno mūrai“, renginio organizatorių padrąsinti, ant mokyklos laiptų bėgo berniukai  ir progimnazijos mokytojai ir darbuotojai vyrai… Tai buvo akimirka, kuri pakartojo tai, kas mus vienijo ir jungė šimtmečius.. Gerai nusiteikę mokiniai ir mokytojai ėjo į gimnazijos kiemą pasitikti tradicinės bėgimo akcijos „Tiltas iš praeities į dabartį“ dalyvius. Lietuva, Būk laisva!