Ilga kaip šimtmečiai pamoka

Kovo 3 dieną 8a ir 8b klasių mokinius lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Ižganaitienė pakvietė Marijampolės ,,Spindulio“ kino teatre pažiūrėti istorinį dokumentinį filmą ,,Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.

Šis 4 val. trukmės dokumentinis filmas yra sukurtas apie Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio veiklos pradžią ir kaip Lietuvos žmonės išsikovojo nepriklausomybę. Daugumai mokinių labiausiai įsiminė filmo dalys, kuriose buvo rodomi vaizdai iš 1991 metų sausio 13-osios įvykių. Tai vaizdai, kaip lietuviai nebijodami ir nepasiduodami gynė savo Tėvynę. Mokiniai galėjo savo akimis pamatyti vaizdus, kurių daugelis nebuvo matę.

Išvyka buvo tarsi integruota įvairių dalykų  (istorijos, pilietiškumo, rusų kalbos, lietuvių kalbos, geografijos bei kino meno) pamoka.

Kornelija Vaišnoraitė, 8a klasė