„Padaryti bent kiek gera žmonėms“

Gruodžio 6 d. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje susirinkę mokiniai, mokytojai, socialiniai partneriai ir garbūs svečiai– Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Ina Živatkauskienė, Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies Bažnyčios klebonas Žydrūnas Kulpys, Prano Dovydaičio plačios giminės atstovas –sūnėnas Rimantas Dovydaitis su žmona, Kazlų Rūdos visuomenės atstovai minėjo Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro, Ministro pirmininko, teisininko, filosofijos mokslų daktaro, profesoriaus, Lietuvos ateitininkų sąjungos vadovo, enciklopedisto, apie 40 periodinių leidinių redaktoriaus ir leidėjo, XX amžiaus kankinio Prano Dovydaičio 135-ąsias gimimo metines.

Jau ketvirtus metus mūsų mokykla vadinasi garbingu Prano Dovydaičio vardu. Keletą metų, siekdama šio vardo ir juo vadindamasi mūsų mokyklos bendruomenė glaudžiai bendradarbiavo su socialiniais partneriais: Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešąja biblioteka, Kultūros centru, Rimvydo Žigaičio menų mokykla. Ruošiantis minėti šį garbingą jubiliejų buvo nuspręsta pakviesti juos visus bendram renginiui. Džiugiai prie mūsų prisijungė Kazlų Rūdos kultūros centro atlikėjai– skaitovas Remigijus Janušaitis ir nuolatinis mūsų renginių dalyvis – folkloro ansamblis „Sūduonia“.

Minėjime skambėjo mūsų progimnazijos esamų mokinių, besimokančių Rimvydo Žigaičio menų mokykloje, atliekami kūriniai, parengti ir akomponuojami menų mokyklos mokytojų

Kazlų Rūdos kultūros centro skaitovas Remigijus Janušaitis, skaitė Juozo Girniaus knygos „Pranas Dovydaitis“ ištraukas.

Minėjimui pasirinktas pavadinimas „Padaryti bent kiek žmonėms gera“ iš Prano Dovydaičio minties, užrašytos ant mūsų mokyklos sienos:“ Aš ieškau ir randu malonumo padaryti bent kiek žmonėms gera, padirbėti aukščiausiajai Tiesai, Gėriui, Grožiui“. Šis sakinys geriausiai atskleidžia Prano Dovydaičio asmenybę ir gyvenimą, humanitarinių mokslų daktarės Aldonos Vasiliauskienės žodžiais tariant – gyvenimą didžio patrioto, kuris tapo pavyzdžiu, kaip mylėti Tėvynę, mylėti Dievą, mylėti žmogų.

Progimnazijos mokiniai pristatė apžvalgą apie Prano Dovydaičio gyvenimą ir veiklą. Minėjime buvo perskaitytas aštuntokės sukurtas eilėraštis, kuris mokyklos konkurse, skirtame garbaus kraštiečio atminimui, pripažintas geriausiu kūriniu.

Susirinkusius šventės dalyvius sveikino Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Asta Daugirdė, klebonas. Žydrūnas Kulpys, Prano Dovydaičio sūnėnas Rimantas Dovydaitis.

Folkloro ansamblis „Suduonia“ padainavo advento dainų, užrašytų signataro brolio Jurgio Dovydaičio. „Suduonios“ užtraukta daina „Va kano žali sodai“ pakvietė šventės dalyvius dainai apie Kazlų Rūdos ir Lietuvos grožį, kurį taip brangino mūsų kraštietis Pranas Dovydaitis.