Jaunieji „Mokslininkai“

Kiekvieną rytą vis daugiau medžių mainė savo sodraus žalumo apdarą į įvairiausių atspalvių auksinius. Taip norisi išsaugoti visą šį grožį. Todėl, vieną spalio dieną, penktos klasės mokiniai išsiruošė į lapų medžioklę Kazlų Rūdos parke. Jie rinko įvairių medžių lapus, tyrinėjo jų formas, bandė atpažinti, kokiems medžiams priklauso surinkti lapeliai.

Grįžę į klasę, mokiniai tapo jaunaisiais „Mokslininkais“, atlikdami visus pagrindinius mokslininko etapus, kurie padeda suprasti pagrindinius gamtos reiškinius ir dėsningumus, bet ir išugdo gebėjimus formuluoti hipotezes, tyrinėti aplinką, apibendrinti tyrinėjimo rezultatus ir daryti išvadas. Pamokos kitaip: praktikos, laboratoriniai darbai skatinta kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, smalsumą, nusiteikimą imtis atsakomybės ir spręsti problemas, nuostatą tobulėti mokantis visą gyvenimą.

Gamtos ir žmogaus mokytoja Rasa Žemaitienė