Užgavėnių linksmybės

Visi žino, kad Užgavėnės – žiemos išvarymo šventė. Bet ką varyti, jei ši visai neatėjo? Taigi pernai per Užgavėnes taip smagiai balas teškenom, kad išvarėm žiemą trejiems metams į priekį.

Gerai, kad Užgavėnės yra dar ir žemės pabudinimo, derlingumo galių suteikimo ritualas, o ir mes mokykloje nuo seno turim Užgavėnių šūkį „Kad gražiai bujotų tujos ir petunijos“, tad nuoširdžiai ėmėmės ruoštis miesto šventei, į kurią mus pakvietė mūsų socialiniai partneriai – kultūros centras ir folkloro ansamblis „Sūduonia“. Mokytoja Jūratė Banionienė su „Kraitės“ mergaitėmis išpuošė gražuolę Morytę į konkursą, mokytoja Nijolė Gelgotienė su „Jaunojo režisieriaus“ nariais parengė mokyklos prisistatymą, mokytojas Valdas Kazlauskas surinko įrangą smagiosioms sportinėms varžyboms. Ir sekmadienį gausus mokyklos mokinių, mokytojų ir tėvų desantas, barškindas puodų dangčiais, mediniais šaukštais, tarškynėmis, patraukė į miesto parką. Taip magėjo pamatyti kultūros centro meninių kolektyvų persirengėlių pasirodymus, pasimokyti naujų šokių, išbandyti rankos ir akies taiklumą, kojų miklumą!.. Ir dar turėjome labai slaptų kėslų – vėl paskanauti Kazlų Rūdos senjorų klubo blynų ir kitų skanumynų, kuriais jie kasmet mus pavaišina! Tiems, kurie nebuvote, sakome – šventė buvo nuostabi: tokių šaunių vedėjų – Užgavėnių personažų dar nebuvome matę, mūsų Morytė buvo pati gražiausia, kolektyvų pasirodymai ir kaukės įspūdingiausi, mūsų mokyklos jungtuvių procesija elegantiškiausia (gaila tik, kad piršlys su pabroliais ir jaunuoju virvės traukime darželinukams pralaimėjo), laimėjome daugybėje rungčių ir apdovanojimų daug gavome. O kad žiema kitais metais sugrįžtų, tai mūsų vestuvininkai Morytę išvogė ir į mokyklą parvežė.

Nuoširdžiai dėkojame šventės organizatoriams ir vedėjams už nuostabius įspūdžius!