Pilietiškumo pamoka

Saulėtą ir šiltą rugsėjo 5-osios pavakarę nemažas būrys Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų drauge su kitų mokyklų, organizacijų, miesto bendruomenės nariais, atvykusiais garbiais svečiais bei Kazlų Rūdos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės atstovais dalyvavo prasmingame, pilietinę savimonę ugdančiame renginyje – Lietuvos Sąjūdžio susikūrimo 30-mečio minėjime.Renginys prasidėjo prie paminklo tremtiniams, jų atminimas buvo pagerbtas tylos minute. Tada susirinkusieji nužygiavo į bažnyčią ir dalyvavo šventosiose mišiose. Po mišių iškilminga eisena pasuko į mikrorajono aikštelę, kurioje ir vyko minėjimas. Kazlų Rūdos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės pirmininkas M.Daugiala bei kiti nariai pasidalijo prisiminimais apie pirmąjį mitingą, vykusį toje pat vietoje prieš 30 metų, ir Sąjūdžio grupės susikūrimą. Minėjime žodis buvo suteiktas ir iš sostinės atvykusiems svečiams – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo tarybos nariui, Atkuriamojo Seimo Prezidiumo nariui, signatarui Romui Gudaičiui; Lietuvos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir I Sąjūdžio Seimo nariui Romui Pakalniui; Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Marijampolės skyriaus pirmininkui Stasiui Daugėlai; dabarties Sąjūdžio pirmininkui Andriui Tučkui. Renginio pabaigoje atidengtas ir pašventintas paminklinis akmuo Lietuvos Sąjūdžio 30-mečiui atminti. Į iškilmingą minėjimą susirinkę žmonės ne tik klausėsi įvairių prisiminimų, dainų, bet buvo vaišinami arbata bei koše, kurią paruošė Kazlų Rūdos šauliai.

Lietuvos Sąjūdžio 30-mečio minėjimas – tai puiki moderniųjų laikų istorijos ir pilietiškumo pamoka jaunajai kartai, mūsų mokiniams.

Lietuvių kalbos mokytoja V.Ižganaitienė

DCIM100MEDIADJI_0042.JPG[/caption]