FIZIKOS PAMOKA KRUONIO HAE

Spalio 12 dieną Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniams fizikos pamoka vyko Kruonio HAE.Mokiniai susipažino su energetiko – reguliuotojo ir derintojo specialybės ypatumais bei sužinojo kur galima šią profesiją įgyti. Taip pat mokiniai susipažino su elektrinės veikimo galingumais ir sužinojo, kad ji vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse. Kai energetinės sistemos apkrova maža ir yra daug pigios perteklinės energijos, KHAE agregatai, įjungti siurblio režimu, kelia vandenį iš Kauno marių į dirbtinį viršutinį baseiną, esantį 100 m aukščiau marių vandens lygio. Kai kurie skaičiai juos tiesiog stebino, nes vamzdžių ilgis – 840 m, vidaus diametras – 7,5 m, išorės diametras – 8,4 m, polių skaičius – 2800, diametras – 1,0 m., plotas – 303 ha, pilnas baseino tūris – 48 mln. m3. Pamokos laikas greitai prabėgo. Pagilinę ir praplėtę žinias apie elektrą, grįžome į namus. Pamoką organizavo mokytojos Asta Balnienė ir Rasa Mocevičiūtė.