Ir štai netruko praeiti dar vieni mokslo metai, o su jais du metus trukęs projektas Erasmus+ “Turistų traukos objektai mūsų regione“. Gegužės 20-25 dienomis, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje, svečiavos projekto dalyviai iš trijų šalių: Italijos, Čekijos, Slovakijos.

Šiomis dienomis, projekto dalyviai apkeliavo nemažą dalį Lietuvos turistų lankytinų vietų bei susipažino su mūsų gimta šalim. Pirmoji savaitės diena prasidėjo išvyka į sostinę, kurioje projekto dalyviai, lydimi gidės, pasivaikščiojo po gražiausias, istoriškai įdomiausias vietas. Tą pačią dieną mokiniai keliavo į Užutrakio dvarą bei į Trakų miesto perlą- Trakų pilį.

Antradienį  laukė ilga kelionė į pajūry, tačiau nuobodžios valandos autobuse buvo pamirštos, kai svečiai pamatė Baltijos jūrą, smėlį ir žydrą padangę. Jau tądien, projekto dalyviai, neslėpė nuostabos, tačiau visiem sakydavom: „palaukite, kol pamatysite Nidą“. Praleidę naktį Pervalkoje su dainomis prie vandens, pasivažinėjimais dviračiu išsiruošėme į Nidą. 

Viešnagė Nidoje svečiams paliko neišdildomą įspūdį. Visi neslėpė nuostabos, jog tokios Lietuvos, su tokiais kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais, tiek daug įdomių turistinių vietų nesitikėjo.

Kitą dieną, atėjo laikas svečius supažindinti su mūsų gimnazija ir pačia Kazlų Rūda. Pažintis prasidėjo pasveikinimo ceremonija, kurioje pristatėme mokyklą, paprašėme užsienio delegacijų prisistatyti. Kartu su svečiais dalyvavome netradicinėse pamokose.

Savaitė prabėgo kaip viena diena ir teko atsisveikinti su mūsų svečiais. Daug apsikabinimų ir ašarų atsisveikinant. Širdį glostė bent tai, kad projekto dalyviai negalėjo atsidžiaugti puikiai suorganizuotomis veiklomis ir kelionėmis. Džiaugėsi ir liaupsino mūsų gimnaziją, tai pamalonino ne vieno širdį. Dalyviai iš svetur teigė, kad ši išvyka - viena geriausių. Jie kalbėjo apie tai, kad Lietuva – naujai atrastas, neapsakomo grožio kampelis. Šie žodžiai privertė mus susimąstyti apie tai, kad dažnai nesidžiaugiame, nesididžiuojame savo šalimi.

 Kelionių įspūdžiai, pažintis su kitų šalių kultūra ir užmegzti šilti ryšiai ilgam išliks visų dalyvių širdyse. O gal tai bus paskata ir toliau tęsti bendradarbiavimą?

Projekto dalyvė Augustė Sovaitė.

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas