Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyrius Jankų mokykla

Adresas: Mokyklos g. 3, Jankų k., Jankų sen., Kazlų Rūdos sav.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Jankų mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės “Saulės zuikučiai” ugdytiniai su mokytoja J. Švarcienė ir mokytojo padėjėja A. Tamošaitiene balandžio 1 d. dalyvavo edukaciniame rytmetyje, skirtame tarptautinei vaikiškos knygos dienai paminėti, kuri minima balandžio 2 d.  Rytmetis vyko Jankų kaimo bibliotekoje. Bibliotekininkė Eglė Kančienė vaikučiams papasakojo, kaip atsiranda knygutės, iš ko jos pagamintos, kas jas kuria, kas yra rašytojas, dailininkas. Kad knygutes reikia saugoti, nes jos taip pat gali “susirgti”. Dar vaikai sužinojo kuo skiriasi biblioteka nuo knygyno. O vėliau susidomėję klausė bibliotekininkės skaitomos pasakėlės apie triušiuką, vištytę ir gaidžiuką. Paklausę pasakėlių, vaikučiai patys vartė įvairias vaikiškas knygutes, kūrė istorijas ir netgi išbandė “kalbančią” knygutę. Pasisėmę žinių ir apdovanoti “stebuklingais” riešutėliais, ugdytiniai ir mokytoja padėkojo bibliotekininkei už įdomų rytmetį, pažadėjo artimiausiu metu vėl apsilankyti bibliotekoje.