Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyrius Bagotosios mokykla

Adresas: Šilo g. 10, Bagotosios k., Kazlų Rūdos sen., Kazlų Rūdos sav.

Adventinis renginys Punske

Bagotosios pagrindinės mokyklos neformalaus švietimo būrelis „Kurkime savo pasaulį patys“ lapkričio 29 dieną Lenkijos lietuvių kvietimu viešėjo Punsko miestelyje. Valsčiaus tarybos atstovas Valdas Krakauskas, vadovavęs mūsų ekskursijoms, pirmiausiai pakvietė į Punsko bažnyčią. Čia susipažinome su vikaru kunigu Mariumi Talučiu, kuris mielai skyrė mums laiko pokalbiui ir pasakojimui apie lietuvių gyvenimą šiame Lenkijos regione. Po to vykome į Prūsų-jotvingių gyvenvietę, kurios įkūrėjas ir savininkas Petras Lukoševičius mielai dalinosi su mumis istorinėmis žiniomis apie etnines lietuvių ir prūsų žemes. Vėliau apsilankėme Punsko lietuvių kultūros namuose ir juose įkurtame etnografiniame muziejuje. Keliuose kambariuose surinktas, saugomas ir eksponuojamas pasienio lietuvių etninis, materialinis ir dvasinis paveldas. Vakarėjant mus pakvietė ypač svetingi Punsko užeigos savininkai. Čia vyko mūsų organizuojamas renginys „Adventas – kelias į žmogaus širdį“. Lenkijos lietuviai mielai įsijungė į advento kelio „kūrimą“, todėl renginys praėjo nepastebimai ir džiaugsmingai.

Esame dėkingi Lenkijos lietuviams už pakvietimą ir nuostabią galimybę pažinti jų kraštą. Džiaugiamės, kad savo organizuojamų adventinių renginių išvykas pradėjome būtent čia, Punske, kur gyvena daug šiltų, malonių ir lietuvybę puoselėjančių žmonių.

Tikybos mokytoja

Asta Gudynienė