Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyrius Antanavo mokykla

Adresas: Mokyklos g. 14, Antanavo k., Kazlų Rūdos sav.

Pažintinė išvyka po Kudirkos Naumiestį

„Bulvės muziejus“ Pradinukai 2022-04-29 d. buvo pažintinėje išvykoje po Kudirkos Naumiestį. Aplankė ten esantį „Bulvės muziejų“. K. Naumiestyje mus visus pasitiko pats muziejaus įkūrėjas Jonas Valaitis. Pažintinė kelionė prasidėjo, kai mes aplankėme Lietuvos himno autoriaus V. Kudirkos kapą. Ekskursijos vadovas J. Valaitis papasakojo daug įdomių istorinių faktų apie V. Kudirkos palaidojimo vietą K. Naumiesčio kapinėse. Parodė pirmojo ir antrojo pasaulinio karo karių kapines. Aplankėme skulptoriaus ir tapytojo Prano Sederevičiaus skulptūras. Pamatėme aukščiausias arklių skulptūras, paties autoriaus, kunigaikščio Gedimino, lakūnų: S. Dariaus ir S. Girėno, kunigų, briedžių skulptūras. Keliavome prie Vytauto Didžiojo paminklo. Tuomet tiltu per Širvintos upę keliavome iki kaimyninės valstybės Rusijos sienos. Ir grįžome atgal į Lietuvą. Matėme pasieniečių bokštelius. Aplankėme garsiąją „Varpo“ aikštę, kur stovi paminklas V. Kudirkai. Pamatėme netoliese esantį V. Kudirkos muziejų. J. Valaitis nusivežė visus į savo statytą „Bulvės“ muziejų. Ten vyko edukacinis užsiėmimas. Po to mokiniai gavo degustuoti dviejų rūšių bulves. Ir rinkome bulvę karalienę. Mokinių nuomone bulvė karalienė tapo „JELLY“ rūšies bulvė. Muziejuje vaikai girdėjo ir ten esančių varpų gaudimą. Kuris suderintas su V. Kudirkos žodžiais „Kelkitės, Kelkitės, Kelkitės“. Turėjo galimybę prisiliesti prie pasagų laimės rato, kuris išpildo žmonių svajones, norus. Kelionės pabaigoje, visi skanavo garsiuosius A. Adamkienės receptu gamintus cepelinus. Visi buvo laimingi, kadangi labai daug gavo ir pažintinių, istorinių žinių. Pažintinę kelionę organizavo vyr. pradinių klasių mokytoja L. Jančiūnienė. Dalyvavo mokytojos: V. Aušra, A. Jurgita.