Lošelio-darželio „Pušelė“ naujienos

Vis dar svarstote galimybę leisti savo vaiką į darželį? Tada šis skelbimas būtent Jums!

Dalinamės informacija apie esamas laisvas vietas Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos darželiuose:

– skyrius lopšelis-darželis „Pušelė” – 3 laisvos vietos (3-4 m.);

– skyrius Ąžuolų Būdos darželis – 5 laisvos vietos (nuo 2 m.);

– skyrius Bagotoji mokykla – 7 laisvos vietos (nuo 1 m. iki pradinio ugdymo pradžios), 5 laisvos vietos (nuo 3 m.);

– skyrius Antanavo mokykla – 7 laisvos vietos (2-3 m.), 5 laisvos vietos (nuo 3 m.);

– skyrius Jankų mokykla – 5 laisvos vietos (2-4 m.), 8 laisvos vietos (nuo 5 m.);

– skyrius Pradinė mokykla – 2 laisvos vietos (3-4 m.), 6 laisvos vietos (5 m.).

Prašymus dėl priėmimo kviečiame teikti per Kazlų Rūdos savivaldybę, adresuojant Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjai.

Kontaktai pasiteiravimui: Ina Živatkauskienė, tel. 864542147, ina.zivatkauskiene@kazluruda.lt


Gryno oro nauda vaikams

Sveikas gyvenimo būdas neįsivaizduojamas be pasivaikščiojimų gryname ore. Deja, vietoj laisvalaikio parke ar miške vis dažniau renkamės televizorių bei kompiuterį. Įsmeigę akis į ekraną kur kas rečiau išeiname pakvėpuoti grynu oru ir pasidžiaugti gamta. Vaikai taip pat retai beiškiša nosis iš namų, kur kas mieliau pasineria į kompiuterinių žaidimų ir interneto pasaulį. To pasekmė – akių, laikysenos, nervų sistemos ligos, chroniškas nuovargis, susilpnėjęs imunitetas. Viso to padeda išvengti kasdienis gryno oro gurkšnis ir kelios minutės praleistos gamtos prieglobstyje.

Skaityti plačiau


Antibiotikus vartokite atsakingai

Mikroorganizmų atsparumas antibiotikams priklauso nuo daugelio su žmogumi susijusių veiksnių(antibiotikų naudojimo apimčių, trukmės, dozavimo, infekcijų kontrolės priemonių, žmonių kelionių, gyvulinės kilmės maisto produktų paplitimo rinkoje, socialinių – ekonominių sąlygų, naujų alternatyvių antimikrobinių priemonių naudojimo galimybių) ir pačių antibiotikų atsparumo genetikos.

Skaityti plačiau


„Skrandžio gripas“

Gripo sezonu metu siaučia ne tik gripo ir peršalimo ligų virusai, bet ir virusai, sukeliantys ūmines žarnyno infekcijas, pasireiškiančias pykinimu, vėmimu, viduriavimu, pilvo skausmu. Tokios ligos kartais vadinamos „Skrandžio gripu“. Tačiau tai neturi nieko bendro su gripu. Ūmines žarnyno infekcines ligas, kurios pasireiškia staigiu vėmimu ir viduriavimu, kartais karščiavimu, sukelia rotavirusai, norovirusai, astrovirusai, pikornavirusai, adenovirusai ir parvovirusai bei kt. Dėl higienos įgūdžių stokos šie virusai labiausiai plinta vaikų kolektyvuose per aplinkos paviršius ir užterštas rankas. Vaikai iš kolektyvo virusų parsineša į šeimą, kur užsikrečia kiti šeimos nariai. Žarnyno virusai plinta fekaliniu – oraliniu būdu, t.y. dažniausiai jie patenka per burną, skirtingai nuo bakterijų, maiste šie virusai nesidaugina, jie yra labai atsparūs išdžiūvimui, ilgai pakelia užšaldymą. Užkrečiamoji dozė yra labai maža.

Skaityti plačiau


Vykdėme projektą „Spalvinga ir sveika vaikystė“

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyrius lopšelis-darželis „Pušelė“ rugsėjo – gruodžio mėnesiais įgyvendino projektą „Spalvinga ir sveika vaikystė“. Projektas buvo finansuotas Kazlų Rūdos savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Iš projektui skirtų lėšų įsigijome kamuoliukų baseinus į naujai įrengtas lopšelio grupes. Mums labai svarbu, kad grupių aplinka ir edukacinės priemonės būtų ne tik patrauklios vaikams, bet skatintų visuminį vaikų ugdymą(si), judėjimą, vaikams padėtų lengviau adaptuotis, atsipalaiduoti ir patirti daug džiugių emocijų. Kamuoliukų baseinai−viena iš tokių priemonių. Jie lavina vaiko sensoriką ir motoriką. Liesdami, mėtydami kamuoliukus vaikai ne tik lavina savo sensorinius ir smulkiuosius motorinius sugebėjimus, tačiau kartu atsipalaiduoja, nusiramina. Ryškiaspalviai kamuoliukai baseine sukuria vaivorykštės linksmybių jūrą ir pritraukia vaikus į terapinę aplinką. Kamuoliukai masažuoja visą kūną, teikia stiprų palaikymą, giluminio slėgio pojūtį, lavina vaiko koordinaciją, spalvų ir formų pažinimą, lytėjimo ir regos dirgiklius, skatina atsipalaiduoti. Vaizdiniai, klausos ir lytėjimo jutimo dirgikliai ugdo pasitikėjimą savimi.

Skaityti plačiau


Pėsčiųjų miško tako švarinimas

Ruduo ruduo RUDUO …ir miško švarinimo nuotykis! Vaikai tyrinėjo mus supantį MIŠKO pasaulį ir jį paliko šiek tiek švaresnį. Čia vyko gyvas patirtinis ugdymasis: vaikų ir suaugusiųjų, visų kartu ir atskirai.

Šioje švarinimo šventėje tobulai suskambėjo pusiausvyra tarp laisvės ir atsakomybės. „Tavo laisvė yra mano atsakomybė.”

Tausokime gamtą, save ir savo artimą.

Skaityti plačiau


Mišku atkeliavo RUDENĖLIS!

Mūsų darželyje praūžė tradicinė Rudenėlio šventė!

Į šventę rudeninius kvietimų lapus išnešiojo linksmieji EŽIUKAI. Rudens gėrybėmis didelius ir mažus vaišino pats RUDENĖLIS su savo MIŠKO GYVENTOJŲ svita. O vaikai… o mūsų nuostabieji vaikai puošėsi ir puikavosi, šoko ir dainavo VIENI KITIEMS ir šiam ypatingam RUDENS LAIKUI.

Šventės kurstytojos – mūsų „Ančiukų” ir „Boružėlių” grupių mokytojos.

Pasigrožėkite šventės akimirkomis!

Skaityti plačiau


„Saugus ir sveikas tvariai judėdamas”

Kūno kultūros ir sporto dieną mūsų lopšelyje-darželyje vyko ypatinga sporto ir sveikatos šventė „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas”.

Šią saulėtą rudens popietę mankštinosi visi – maži ir dideli. Juk buvo atidarytas nuostabusis JUDRUSIS TAKELIS, o mūsų socialinis partneris Visuomenės sveikatos biuras dovanojo mūsų bendruomenei apšilimo šokį!

Skaityti plačiau


Saugaus eismo savaitė „Gatvėj būki atsargus, šito mokyk ir draugus!”

Dalinamės su Jumis saugaus eismo savaitės įspūdžiais!

Praėjusią savaitę mūsų darželyje knibždėte knibždėjo kelio ženklų ir naujų nuotykių. Darželio koridoriai buvo paženklinti dažniausiai sutinkamais kelio ženklais, vaikščiojantis šviesoforas konsultavo vaikus saugaus eismo klausimais, o pasiklydusius miško žvėrelius teko mokyti saugaus elgesio keliuose. Dėkojame išradingoms, kūrybingoms ir išdykusioms „MALŪNĖLIŲ” bei „VOVERAIČIŲ” grupių mokytojoms.

Pasigrožėkite ir Jūs!

Skaityti plačiau