Dešimtą kartą startavęs ES projektas „Atgal į mokyklą“ pasiekė Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnaziją!

Pirmą kartą Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyrius Prano Dovydaičio progimnazija jungiasi prie LR Užsienio reikalų ministerijos  Europos Sąjungos departamento  organizuojamos iniciatyvos „Atgal į mokyklą“. Šios iniciatyvos metu URM diplomatai vyksta į Lietuvos mokyklas ir praveda pamoką apie Europos Sąjungą  – taip vienai dienai tapdami mokytojais, galinčiais jaunajai kartai smagiai ir įdomiai papasakoti, kas yra Europos Sąjunga, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu, kokios yra  svarbiausios ES aktualijos šiuo metu.

Gegužės 27 d. mūsų progimnazijoje  lankėsi LR užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorius, diplomatas Audrius Brūzga.  Pamokų – susitikimo su  7-8 klasės mokiniais metu  svečias pasakojo apie ES, jos struktūrą, apie Lietuvą Europos Sąjungoje. Pamokos metu mokinius ne tik supažindino su šių dienų URM aktualijomis, kalbėta konkrečiomis temomis apie Ukrainos narystę ES, apie Lietuvos – Kinijos – Taivano santykius.  Susitikimo metu buvo paliesti ir kiti dabar Lietuvai aktualūs klausimai: Lietuvos saugumo politika, emigracija, pabėgėlių gyvenimas  Lietuvoje, Breksitas. Diplomatas atsakė į mokinių klausimus, apdovanojo aktyviausiai diskusijoje dalyvavusius moksleivius.

 „Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas projektas. Jo tikslas – atkreipti jaunimo dėmesį į Europos Sąjungą, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis.

Informaciją ir nuotraukas pateikė Rasa Žemaitienė, Skyriaus vedėja