Kokia pamoka nei kontaktiniu, nei nuotoliniu būdu nėra įsimintina be praktinio darbo? Žinoma, chemija. Todėl gegužės 31d. mokytoja Laima Pečiulienė sukvietė mus, A kursu chemijos besimokančius trečiokus, į lauko klasę.

Tyrėme įvairiausių organinių junginių savybes, neutralizaciją, degumą, nustatinėjome jų pH. Itin įdomu buvo eksperimentuoti su maistinėmis medžiagomis: krakmolu, sacharoze, gliukoze, baltymais, actu. Kiekviena turi savo kokybines reakcijas.

Na, žinoma, kokia chemija be liepsnos, tačiau kadangi oras mums nebuvo dosnus, neleido jos taip paprastai įžiebti, teko pasigaminti degios druskos, kurios neužgesinti prireikė visų kolektyvinio darbo.

2 valandų praktikos darbų pamoka neprailgo - tiek įspūdžių, veiksmo, kūrybiškumo ir atradimų galima patirti tik gimnazijos lauko klasėje, tik chemijos eksperimentuose....

Gabija Zalagaitytė
3b klasės gimnazistė
 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas