Spalio 22 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos projekto gabiems ir talentingiems mokiniams „Nuo teorijos iki praktikos“ dalyviai, kartu su chemijos mokytoja metodininke Laima Pečiuliene,  vykome į Kauno tvirtovės VII fortą. Čia, išklausę saugaus elgesio instruktažą, atlikome eksperimentinį darbą ,,Nuo rūdos iki rūdžių“. Prisiminėme, kokiuose junginiuose randami metalai, jų gavimą, aktyvumą, laidumą, būseną, chemines ir fizikines savybes. Savarankiškai jungėme uždaras elektros grandines ir tikrinom ar metalai tikrai laidūs elektrai. Taip pat stebėjome natrio ir vandens sąveiką. Pjaustėme natrį su plastikiniu peiliu! Stebėjome, kaip šaukštelis iš galio ištirpsta arbatoje. Įdomiausia buvo, kai paprastus aliumininius euro centus ,,pavertėme“ sidabriniais ir auksiniais ( tokius parsivežėme namo).

   Antras užsiėmimas vadinosi „Kulinariniai eksperimentai “. Prisiminėme visas maisto medžiagas,  kaip atpažinti baltymus bei angliavandenius. Išsiaiškinome kaip atskirti monosacharidus nuo disacharidų ir polisacharidų. Galiausiai po teorinės dalies priėjome  prie praktikos: gaminome kokteilius iš skirtingo tankio tirpalų,  taip pat   ir „Coca colos“ bei ,,Sprite“ ikrus.

Šis procesas reikalavo daug kantrybės ir laiko, todėl teko labai gerai susikoncentruoti į savo darbą. Ne visiems pavyko kokteilių tankius atskirti, bet visi juos skaniai išgėrėme

  Net nepajutom, kaip prabėgo trys valandos gana įtempto ir produktyvaus darbo. Smagu, jog turėjom galimybę pamokose  gautas teorines žinias pritaikyti ir išbandyti praktiškai.

Projekto dalyviai

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas