Toliau įgyvendinant projektą „Kurk, judėk, tobulėk“, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos bendruomenės nariams buvo organizuota turizmo diena, skirta pasaulinei turizmo dienai paminėti. Kartu buvo minima ir Europos kalbų diena.

Gražų, saulėtą rugsėjo 25 d. rytą,  mokiniai ir mokytojai  pradėjo rytine mankšta prie gimnazijos centrinių laiptų. Smagiai pasimankštinę, išklausę saugos instruktažo, bendruomenės nariai,  išsirikiavo gimnazijos take ir iškeliavo į stovyklavietę prie „vokiškų kalnų“.

Atvykus į stovyklavietę  gimnazistų laukė įdomi  turistinės dienos programa. Pirmiausia kiekviena klasė, turėjo įsirengti savo stovyklavietę, pagal turistinius ir gamtos saugojimo reikalavimus. Iš duotų raktinių žodžių  sukurti  turistinę skanduotę. Visi buvo užsiėmę kūrybiniu darbu ir norėjo kuo geriau ir gražiau atlikti užduotis.

Vertinimo komisijai teko tikrai nelengva užduotis išrinkti geriausius, nes įrengtos stovyklavietės ir sukurtos skanduotės buvo tikrai puikios. Vertindama komisija pasakė ir keletą pastabų, ko negalima daryti rengiant stovyklavietę ir kas tikrai turi būti, t. y. priminė turistinės stovyklavietės rengimo taisykles.

Kol klasės rengė stovyklavietes, mokytojai kūrė lauko krosnį ir virė turistinius pietus. Miške pasklido viliojantis verdamos košės kvapas.

Baigus stovyklaviečių vertinimus, gimnazistų laukė įvairios užduotys. Pirmiausiai klasės atliko „klasė-klasei“ iššūkius. Ko tik čia nebuvo: per nurodytą laiką reikėjo pastatyti palapinę, padaryti gyvą laikrodį, atpažinti grybus, sustatyti figūrą, parodyti lankstumą, ieškoti paslėpto lobio.

Dar daugiau teigiamų emocijų ir azarto  „užvirė“  rungtynėse su maišiais ir kamuoliu.

Žinias apie Europos kalbas   gimnazistai  ir mokytojai  parodė spręsdami  testą. Kiekviena klasių kategorija gavo skirtingas užduotis.

Po įvairių veiklų, pareikalavusių kūrybingumo, išradingumo, sportiškumo, žinių taikymo,  gimnazistai rikiavosi į eilę prie išvirtos grikių košės. O ji buvo tikrai skani, nes kai kurie dalyviai atėjo pakartoti.

Skaniai papietavę gamtoje, turizmo dienos dalyviai, buvo pakviesti į apdovanojimus už geriausią stovyklavietės įrengimą, skanduotę, atliktas sportines rungtis, išspręstą Europos kalbų dienai skirtą testą.

Sutvarkę stovyklavietę,  kupini geros nuotaikos, įspūdžių, keletą valandų pabuvę gryname ore gimnazistai iškeliavo į namus.

Diena buvo prasminga ir turininga, ugdanti ir gilinanti  bendravimo, bendradarbiavimo, sveikos gyvensenos, turizmo įgūdžius ir kompetencijas.

Pabaigai keletas mokinių sukurtų  skanduočių:

Mūs kompanija puiki!                                     Mes turistai, gimnazistai,                                          

Nešėm kuprines toli.                                      Šiandien košę išsivirsim.

Baisiai baisiai alkani                                       Palapinėje vaišinsim.

Laukiam košės mes visi!                                Žygį ilgai prisiminsim.

                     

Saulė šviečia danguje,

Mes keliaujame drauge.

Malkas rinksim po truputį,

Sriubą virsim katiliuky.

Dar minutė, dar kita,

Ir sriuba bus gatava

Saulė, malkos, katiliukas –

Mūsų zonoj bus baliukas!

Projekto koordinatoriai

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas