Rugsėjo 15 d. rytas buvo išskirtinis Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje.

Visa gimnazijos bendruomenė dieną pradėjo neįprastai - rytine mankšta stadione. Ne tik rytas, bet ir visa diena buvo neįprasta. Pradėjome įgyvendinti projekto „Kurk, judėk, tobulėk‘ programos, pirmo užsiėmimo, „Diena be telefonų-žygių diena“,  veiklas.

Pasimankštinę ir tikrai pabudę, gimnazistai  klausėsi  paskaitos ir diskutavo  apie judėjimo reikšmę žmogaus organizmui, mobiliojo telefono poveikį žmogaus sveikatai. Užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos specialistės.

Po mankštos ir paskaitos, dalyviai išsiskirstė į  užsiėmimus, kuriuos pasirinko iš anksto.

Gimnazistai rinkosi  vieną iš šešių jiems patinkančių veiklų:

žygį su šiaurietiškomis lazdomis/sveikatinimo pratimus Kazlų Rūdos pažintiniame take,
žygį su jaunaisiais šauliais Kazlų Rūdos miškuose,
žygį  su skautais Kazlų Rūdos miškuose,
išvyką į Vištyčio pažintinį taką (piliakalniai, istorinės vietos),
orientacines varžybos Kazlų Rūdos savivaldybėje,

dviračių žygį Birštone .

Užsiėmimų vadovai – mokytojai  buvo paruošę įdomias veiklos programas. Mokiniai  mokėsi orientuotis vietovėje pagal koordinates, bandė akies taiklumą, gamino maistą gamtoje, orientaciniams žygyje ieškojo vietovių pagal užduotis, važinėjosi dviračiais, keliavo pėščiomis,  kopė į piliakalnius, grožėjosi Lietuvos gamta, susipažino su istoriniais paminklais.  

Po aktyvių veiklų, pareikalavusių ištvermės, sumanumo ir  „sugebėjimo“ visą dieną  nesinaudoti mobiliu telefonu mokiniai šiek tiek pavargę, bet gerai nusiteikę,  grįžo į gimnazijos kiemą, kur su mokytojais aptarė, reflektavo praėjusią dieną.

Dalyvių nuomone „ buvo daug įdomios veiklos“, sužinojau daug naujos informacijos, nesinaudojau mobiliu telefonu“, buvo smagu ir įdomu, nes Vištytyje buvau pirmą kartą“, keliaudami su skautais sustiprinom ryšį ir draugystę, daug bendravom“, „pirmą kartą orientavausi vietovėje pagal koordinates, „po ilgo laiko važinėjausi dviračiu, grožėjausi gražu Birštono miestu ir gamta“, sportiškai praleidau diena, tikrai atsipalaidavau, ‚mačiau Vištyčio akmenį ir jame pagal legendą įdubusią velnio pėdą“, gerai praleidau laiką su kitais mokiniais gryname ore, „smagu buvo kopti į Vytauto kalną ir grožėtis nuo ten atsiveriančiu nuostabiu gamtos vaizdu“ .

Kitokia diena gimnazijoje,  kitokie potyriai, kitoks žvilgsnis į aplinką, save. Puiku.

Tai mokinių socialinių, asmeninių, pažinimo kompetencijų gilinimas, sveiko gyvenimo būdo ugdymas,  judėjimo skatinimas.

Tokie ir yra  pagrindiniai projekto „Kurk, judėk, tobulėk“ pagrindiniai, kuriuos toliau įgyvendinsime sekančiose veiklose.

Projekto koordinatoriai.

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas