Pernai metais projekto gabiems ir talentingiems “Nuo teorijos iki praktikos” nariai – geografai dalyvavome Tarptautiniame GIS dienos paminėjime, kuris pirmą kartą vyko VDU Žemės ūkio akademijoje. Ten pirmą kartą daugiau išgirdome apie GIS, dalyvavome viktorinoje, valgėme GIS tortą, buvo smagu. Buvo užmegztas draugiškas bendradarbiavimas su šios aukštosios mokyklos dėstytojais, kūrėme planus apie praktinius užsiėmimus, bet jau pavasarį visus mūsų norus sumaišė karantinas. Teko planus dėl užsiėmimų nukelti geresniems laikams. Suteikė vilties tai, kad aukštoji mokykla sutiko būti mūsų projekto gabiems ir talentingiems “Nuo teorijos iki praktikos” socialiniais partneriais kitiems mokslo metams.
Kadangi situacija ir šiais mokslo metais sudėtinga, nuvykti į VDU Žemės ūkio akademiją nepavyko, tai lekt. dr. Daiva Tiškutė-Memgaudienė sutiko pravesti paskaitą-praktikumą “Nuo nuotraukos iki žemėlapio” nuotoliniu būdu. Užsiėmime dalyvavo 14 mokinių, kiekvienas iš savo namų.
Dalia Valė Petraitienė, geografijos mokytoja
 
Štai keletas moksleivių atsiliepimų po šios paskaitos:
Lapkričio 12 dieną, 1-2 pamokų metu dalyvavome VDU Žemės ūkio akademijos
lektorės paskaitoje apie GIS. Kadangi pamokos vyksta iš namų, paskaita vyko nuotoliniu būdu. Paskaitos metu sužinojome apie aerofotografavimą ir apie aerofoto nuotraukas. Taip pat sužinojome, kaip sudaromi žemėlapiai, koordinuojama vietovė juose ir praktiškai pamatėme, kaip veikia GIS programa.
Kamilė Liutvaitytė, 4b
 
Pernai metais dalyvavau Tarptautiniame GIS dienos paminėjime, kuris vyko VDU Žemės ūkio akademijoje.
Teorinė šios nuotolinės paskaitos dalis buvo labiau kaip praeitų metų Tarptautinės GIS dienos konferencijos metu išgirstos medžiagos prisiminimas, bet vis tiek buvo visai įdomu viską prisiminti. Pavyzdžiui visai buvau pamiršęs, jog darant aerofotonuotrauka, reikia koordinačių, arba, kur yra naudojama GIS. Bet įdomiausia dalis buvo praktinė, kai dėstytoja pademonstravo ArcGIS programos naudojimą. Sužinojau, kiek daug atidumo ir tikslumo reikia sudarinėjant žemėlapius. Aišku, būtų buvę įdomiau mums tiesiogiai patiems pabandyti panaudoti ArcGIS, bet korona daro savo...
Bet, apskritai, ši GIS paskaita buvo įdomi. Visiems, kas dar nė vienoje paskaitoje nėra buvę, patarčiau sudalyvauti. Kas žino, gal susidomėsit ir atrasit savo ateities profesiją? :)
Armantas Bilda, 3b
 
Sužinojau, kad GIS duomenys skirstomi į gardelę, tašką, liniją ir poligoną. Šio dalyko nežinojau. Dar taip pat sužinojau vektorinių duomenų rinkimo dvi grupes: rankinį skaitmenizavimą ir automatinį skaitmenizavimą. Buvo labai įdomu klausyti apie fotografija, jos pririšimą prie realios vietovės su koordinatėmis žemėlapyje. Ačiū :)
 
Medeina Kairytė, 3b
 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas