Ankstų balandžio 13-sios rytą aš, Emilija, ir kiti gabiems ir talentingiems vaikams ugdymo projekto dalyviai su geografijos mokytoja išvykome prie jūros. Kelionė neprailgo ir nespėjome pastebėti,  kaip jau buvome kelte į Neringą. Persikėlę nuvykome į Jūrų muziejų, kuriame mūsų laukė įdomus edukacinis užsiėmimas apie nepriklausomos Lietuvos laivyno įsikūrimą. Po šios skubėjome į delfinų pasirodymą, kuris nepaliko abejingų ir suteikė daugybę gerų emocijų. Po delfinų ir jūrų liūtų pasirodymo dar valandą tyrinėjome kitus Jūrų muziejus eksponatus.

Toliau mūsų kelionėje – pajūrys. Oras buvo šiltas ir saulėtas, todėl  pasivaikščiojimas paplūdimyje labai patiko. Nors vanduo buvo šaltas, tačiau tai neatbaidė nuo pabraidžiojimo ir kelionės basomis. Šiek tiek paėjėję išmetėme į jūrą laišką butelyje, kuriame nurodėme, iš kur esame ir kokioje mokykloje mokomės. Pasiekę Smiltynę, pavalgėme ir atgavę jėgas ėjome atgal į keltą. Grįžome pavakare namo, pilni įspūdžių ir minčių – vasarą būtinai sugrįžti prie jūros. Alvaidas, tikiuosi, kada nors sulauks žinutės, į kokią Baltijos šalį nukeliavo jo jūros pašto butelis.

Emilija Šmitaitė, II a klasės mokinė

Trumpai paviešėję Klaipėdos Jūrų muziejuje daug sužinojome apie Nepriklausomos Lietuvos laivyną. Pasirodo, kad „Jūratė“ ir „Kąstytis“ buvo pirmieji mūsų prekiniai laivai, o pirmąjam kariniui laivui teko „Prezidento Smetonos“ pavadinimas. Jis atliko pakrančių apsaugos funkciją, kovojo su kontrabanda. Tačiau kontrabandininkai iš tolo galėjo pamatyti garinio laivo skleidžiamus dūmus ir taip lengvai pabėgti. Vėliau laivas pervadintas „Prezidentu“, sovietmečiu -  „Pirmūnu“ ir buvo priverstas iškelti raudoną vėliavą. Daugiau sužinojome ir apie pačius jūreivius. Jų vaikystės didžiausia svajonė – išvysti jūrą. Būsimi jūreiviai laivybai tinkamas žinias įgijo jūrų skautuose, o
autoritetu laikė Neptūną. Taip pat klausėmės jų sukurtos maldos, kuria jie pradėdavo kiekvieną savo rytą.
Edukacijai pasibaigus, supratome, kad vėliava tai ne tik medžiagos gabalas, bet po ja slypi ir žmonės, jų reiškiami jausmai.

Dovydas Tubelis, IV c klasės mokinys

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas