Projektas „100 žingsnių praeitin“ šių mokslo metų veiklą pabaigė kelione į Paberžę. Tai kaimelis Kėdainių rajone, tačiau didis savo dvasia ir žmonėmis, kurie gyveno šiame kaimelyje.

Paberžę išgarsino keturi labai žymūs vyrai – kunigas Antanas Mackevičius, baronas Stanislovas Šilingas, dievadirbys Rapolas Svirskis ir kapucinų vienuolis, kunigas Algirdas Mykolas Dabrovolskis, mums geriau žinomas kaip Tėvas Stanislovas.

Tikriausiai nėra Lietuvoje žmogaus, kuris nežinotų, jog 1863 metais būtent Paberžės bažnyčioje kunigas Antanas Mackevičius pasakė pamokslą, atlaikė šv. Mišias, nusirengė sutaną ir su 250 vyrų – sukilėlių įsijungė į Lenkijoje prasidėjusį garsųjį sukilimą.  Tačiau apie baroną S. Šilingą ar dievadirbį R. Svirskį nedaug kas žino. Mūsų projekto dalyviai sužinojo labai daug įvairios, naujos ir įdomios informacijos. Tikriausiai kitomis akimis pamatė ir Tėvo Stanislovo asmenybę. Aplankėme 1863 metų sukilimo muziejuje eksponuojamas  margučių ir paveikslų parodas.

Manome, kad projektas vyks ir kitais metais. O mes, projekto dalyviai, sužinosime vis daugiau informacijos apie Lietuvą, jos žmonės. Matysime, gėrėsimės ir džiaugsimės, kad gyvename tokioje puikioje šalyje – LIETUVOJE.

Projekto „100 žingsnių praeitin“ dalyviai
ir mokytojos Oksana Janauskienė ir Audronė Pranskevičienė
 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas