Saulėtą balandžio 5-osios rytą, kartu su projekto „ERASMUS+“ dalyviai mokykliniu autobusiuku išvyko link Anykščių. Šios kelionės tikslas - pristatyti projekto partnerėms lankytinus objektus Anykščių krašte.

Pirmasis mūsų aplankytas objektas – Siauruko muziejus, kuris yra garsus dėl savo itin siaurų bėgių – tik 87cm, kuomet standartinis plotis yra apie 140cm. Mus  pasitiko entuziastingas gidas, kuris aprodė visą muziejų. Jame  buvo ir mūsų protėvių išvežtų į tolimąjį Sibirą atminimui skirti daiktai – iš duonos pagamintas moters rožinis, per vagoną išmestas raštelis bylojantis apie tremtį, vis dar šaltį skleidžianti, supelijus „vatinukė“. Gido pasakojimai apie mūsų istoriją nepaliko nei vieno abejingo. Projekto dalyviams labiausiai įsiminė rankinis traukinys „drezina“ bei bėgiais važiuojantis dviratis.

Antrasis objektas – Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios  bokštas, kuris yra vienas iš pagrindinių traukos objektų. Visus maloniai nustebino nuo bokšto (kaip ant delno) atsiverianti viso miesto panorama. Nors  vėjas ir bučiavo mūsų skruostus žvarbiais bučiniais, buvo verta kopti žvalgytis ir gėrėtis krašto panorama

Paskutinis objektas – gamtos stebuklas, antras didžiausias Lietuvoje akmuo, kuris apipintas daugeliu legendų. Sakoma, jog velnias nešė Puntuką norėdamas Anykščių bažnyčiai sugriauti, tačiau, išgirdęs gaidžių giesmes, jį pametė. Visai šalia Puntuko įspūdingas medžių Lajų takas, kuris tęsiasi 300 nuostabių metrų bei, bokštas nuo kurio matosi Šventosios upė ir Antano Baranausko garsiai aprašytas Anykščių šilelis.

Ši išvyka visiems kelionės dalyviams dar kartą priminė, kokia graži mūsų Lietuva.

Dabar visi nekantriai laukiame, gegužės mėnesį, atvykstančių projekto dalyvių į Lietuvą.

Projekto dalyviai

Anykščiai st. Matthews Church

 

foto gal

 e dienynas

aktuali info

covid svarbi info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas