2019 11 28 Projekto ,,Nuo teorijos iki Praktikos“ dalyviai, vadovaujami chemijos mokytojos, metodininkės Laimos Pečiulienės vykome į ,,Kauno tvirtovės XII fortą“, kur turėjome dvi edukacines programas.

Pirmoji buvo ,,Šviesos magija“, kurios metu susipažinome su fluorescencinėmis medžiagomis. Sužinojome pagrindines liuminescencijos rūšis, susipažinome su švytinčių medžiagų savybėmis ir panaudojimu. Atlikome kelis bandymus, kurių metu sužinojome kelias detektyvų gudrybes, taip pat sužinojome kuo šios medžiagos gali būti naudingos santechnikams, patys atlikome bandymą, kurio metu sudarėme tamsoje švytintį skystį. Galiausiai sumaišėme visas medžiagas ir gavosi reakcija, kurios nesitikėjom. Kaip prisiminimą gavome patys norimomis spalvomis (jas patys pasidarėm) nusispalvinti po kalėdinį žaisliuką, kuris naktį šviečia.

Skaityti plačiau

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje paminėta pasaulinė AIDS diena, kuri pasaulyje minima 31 kartą. Renginyje dalyvavo pirmų ir antrų klasių mokinių komandos.

Vedėjai ir organizatoriai - projekto „Ekotera“ dalyviai. Gimnazistai žiūrėjo informacinį filmuką apie ŽIV ir AIDS, pagilino žinias apie neigiamą narkotikų poveikį organizmui, sudalyvavo AIDS centro paruoštoje viktorinoje, pristatė namų darbą - klasės kurtus plakatus prevencijos tema.

Skaityti plačiau

Įgyvendinant  sveikatingumo projekto „Gyvenk sveikai  9“ programą  projekto dalyviai gruodžio 3d. dalyvavo sveikatinimo užsiėmime, kuriame mokėsi kvėpavimo, tempimo pratimų, kurie padeda atsipalaiduoti žmogaus organizmui.

Gimnazistai į šį užsiėmimą rinkosi po pamokų, tai buvo ypač naudinga, nes mokiniai galėjo trumpam atitrūkti nuo mokslų, tiesiog pailsėti.

Skaityti plačiau

Šių metų lapkričio 13 dieną, pirmą kartą Marijampolėje startavo verslo idėjų konkursas, kurį organizavo VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ kartu su Marijampolės  Sūduvos gimnazija. Šiame konkurse savo verslo idėją pristatė IVa gimnazijos klasės mokinys Julius Bieliauskas. Juliaus idėja buvo pavadinta „Kas aš esu?“, tai   internetinio puslapio sukūrimas,  inovatyvus būdas pristatyti savo veiklą, išreklamuoti savo produktą ir per dvi minutes sukurti neišdildomą įspūdį. Ir Juliui pavyko, jis tarp I-IV gimnazijos  klasių moksleivių  tapo  nugalėtoju ir gavo nominaciją už  „Profesionaliausios idėjos pristatymą“.

Skaityti plačiau

Kaip kvepia cinamonas, melisos ar levandos? O kaip kvepia mėnesiena, šaltis, užmarštis? Mokiniams kelią per uoslę į literatūrą, kūrybą, savęs bei pasaulio pažinimą atvėrė vykusi literatūrinė edukacija ,,Kvapų akademija“. Ji vyko gruodžio 4 dieną 3a, 3b, 2a klasių gimnazistams.

Skaityti plačiau

Šių metų lapkričio 13 dieną su gimnazijos projekto “Nuo teorijos iki praktikos” nariais ir geografijos mokytoja D.V. Petraitiene vykome į Kauną, VDU Žemės ūkio akademiją. Ten pirmą kartą buvo suorganizuota konferencija, skirta tarptautinei GIS (geografinė informacinė sistema) dienai. Konferencijos metu mes susipažinome su GIS, išsiaiškinome, kas tai yra, sužinojome pritaikymo galimybes mūsų gyvenime ir jb perspektyvas. Renginio pabaigoje buvo surengta viktorina moksleiviams, per kurią mūsų gimnazijos mokinė, Kamilė Liutvaitytė, (3 b kl.) užėmė III-ąją vietą! Po viktorinos laimėtojai buvo apdovanojami, o pasibaigus renginiui visi vaišinomes GIS tortu.

Skaityti plačiau

Lapkričio 22 dieną, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos 2c klasės mokiniai ir istorijos mokytoja Vaida Juškienė, lankėsi IX forte Kaune.

Mokiniai dalyvavo istoriame edukaciniame užsiėmime “Pabėgimas iš IX forto”. Edukacinio užsiėmimo pradžioje mokiniai plačiau sužinojo apie antro pasaulinio karo pradžią, Lietuvos tuometinę situaciją, apie holokaustą.

Skaityti plačiau

Lapkričio 9 dieną mūsų gimnazijos mokiniai lankėsi Druskininkuose. Kelionę organizavo du projektai: Socializacijos projektas „Atrask save 3“ ir „Gabių bei talentingų vaikų“.

Nors diena pasitaikė apniukusi, bet didelė mūsų komanda iš 1b ir 3b klasių mokinių , su gera nuotaika pajudėjome iš Kazlų Rūdos.

Skaityti plačiau

Lapkričio 15 dieną mūsų gimnazijoje kaip ir kasmet vyko Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimas.

Šiais metais Tolerancijos dienos simboliu pasirinktas švyturys.

Gimnazistai tądien vadovaujami dailės ir technologijų mokytojo Vyto Apučio gamino Švyturį, taip pat istorijos mokytoja Neringa Matusevičienė istorijos pamokose palietė skaudžias netolerancijos, neapykantos rasinėms, tautinėms mažumoms temas, holokaustą.

Skaityti plačiau

Lapkričio 18 - 22 d. Lietuvoje tradiciškai buvo skelbiama Nacionaline karjeros savaite, kurią organizuoja iniciatyva „būsiu“. Mūsų gimnazija taip pat prisijungė prie jos renginių. Klasės valandėlių metu buvo kalbama apie ateities profesijas,  apie vaikus-išradėjus, apie mokinių vizijas ir  ateities planus.  Na o penktadienį, lapkričio 22 d., gimnazijoje svečiavosi  atstovė iš „Ignitis“ Ineta Bukelevičė, kurios susitikimo  tema buvo „ Inžinerija profesija. Energetikos industrija“.

Skaityti plačiau

foto gal

 e dienynas

aktuali info

priemimas

 

 

 

facebook

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas